Jest to zaplanowane wcześniej leczenie zabiegowe z intencją wypisania pacjenta w czasie do 24 godzin od przyjęcia. W tym trybie przeprowadzane są różne, większe i mniejsze operacje. Każda z nich niesie z sobą potencjalne ryzyko powikłań. Dobra kwalifikacja i przygotowanie pacjenta oraz komfortowe warunki oddziału dziennego zdecydowanie sprzyjają zmniejszeniu ilości tych powikłań. Dlatego od ostatnich dekad ubiegłego stulecia w wielu krajach zachodnich rozwinęły swoją działalność Oddziały Chirurgii Jednego Dnia. Od kilkunastu lat ten kierunek rozwija się także w Polsce. W MED-ALKO w Koninie Oddział Chirurgii Jednego Dnia funkcjonuje od 2002roku. Nasze mury opuściło wielu pacjentów, którzy są zadowoleni z przeprowadzonych tu zabiegów.
Główne korzyści wykonywania zabiegów chirurgicznych w ramach Chirurgii Jednego Dnia polegają na skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszeniu ryzyka zakażeń i stresu oraz skróceniu pobytu w szpitalu, ponieważ pacjent przebywa na oddziale w komfortowych warunkach nie dłużej niż 24 godziny oraz na umożliwieniu przeprowadzenia większej ilości zabiegów. Powstanie Oddziału Chirurgii Jednego Dnia jest ściśle związane ze wzrostem wiedzy i świadomości społecznej w zakresie zdrowia i choroby oraz ze zmianą oczekiwań pacjenta. Aktualnie wielu pacjentów wykazuje niechęć do przedłużonych okresów przebywania poza domem, a także pragnie skrócenia okresu nieobecności w pracy.
Realizujemy zabiegi w ramach NFZ (okulistyka oraz chirurgia ogólna) i odpłatnie wg cennika z wystawieniem faktury.
“Za usługi odpłatne najlepiej wykonac przelew 2-3 dni przed zabiegiem na konto niżej wskazane. Dowód wpłaty należy zabrać ze sobą w dniu zabiegu. Możliwa także wpłata gotówki na miejscu.”.
Szpitalny Oddział, przy ul. Gajowej 8 wykonuje procedury z zakresu: okulistyki, chirurgii ogólnej i ortopedii w warunkach bardzo korzystnych, zbliżonych do środowiska domowego.
Oferujemy 1, 2 i 3 osobowe klimatyzowane pokoje z odbiornikami TV.
W systemie jednodniowym można będzie poddać się następującym zabiegom:
Okulistyka - operacje zaćmy (KRÓTKIE TERMINY)
Zabiegi bezpłatne w ramach ubezpieczenia w NFZ- kompleksowa opieka tj. kwalifikacja, przygotowanie, dobór soczewek, operacja bezbólowa w komfortowych warunkach, kontrola i opieka pooperacyjna oraz w razie potrzeby konsultacja kliniczna.
Zabiegi usunięcia zaćmy wykonywane są metodą fakoemulsyfikacji aparaturą i sprzętem jednorazowym najwyższej jakości z wszczepieniem soczewki.
Operacje zaćmy przeprowadzają doświadczeni specjaliści chirurgii okulistycznej:
lek. Elżbieta Marciniak
lek. Tomasz Alejski
lek. Piotr Przygoda
Lekarze operujący sami dokonują kwalifikacji, przygotowania pacjenta i kontroli pooperacyjnej, co przez zapewnienie ciągłości opieki przekłada się na jakość i bezpieczeństwo pacjenta. Znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oczu. Pobyt na oddziale ogranicza się do kilku godzin. Opiekę na ogólnym stanem zdrowia pacjentów podczas zabiegów sprawują anestezjolodzy: lek. Marian Górnicki, lek. Maciej Rymarowicz i lek. Tadeusz Małas.
Chirurgia
Zabiegi wykonują lekarze specjaliści:
lek.. Przemysław Nowicki - specjalista chirurg
lek. Sebastian Wojnowski - specjalista chirurg
lek. Daniel Prośniewski - specjalista chirurg
Neurochirurgia
Operacje kręgosłupa oraz zabiegi kriolezji z podglądem rentgenowskim po specjalistycznej kwalifikacji przeprowadza neurochirurg - dr n. med. Bartłomiej Kopaczewski.
Ortopedia
Zabiegi wykonuje:
lek. Adam Szaniec - ortopeda
Flebologia
Zabiegi wykonuje:
lek. Waldemar Hempowicz - kontakt 601 147 616
Porty naczyniowe
Zabiegi przeprowadzają:
lekarz Tadeusz Małas - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej
nr telefonu do kontaktu w sprawie zgłoszenia się na zabiegi wszczepiania i usuwania portów - 604 94 81 02
lekarz Frisch Akinyi - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
lekarz Paweł Lewandowski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
W ramach Chirurgii Jednego Dnia operowani są pacjenci w sposób planowy tzn. wcześniej zakwalifikowani i przygotowani do operacji w tym trybie. Każdy pacjent kwalifikowany jest indywidualnie do odpowiedniej metody operacji i znieczulenia oraz pod kątem zminimalizowania dodatkowego ryzyka wynikającego z chorób współistniejacych i przyjmowanych leków.
W operacjach uczestniczą specjaliści anestezjolodzy:
Ze strony pacjenta zakwalifikowanego do zabiegu w trybie jednodniowym muszą być spełnione warunki:
- pacjent musi posiadać telefon,
- pacjent po zabiegu nie może zostać sam w domu,
- zapewniona opieka innej osoby dorosłej podczas powrotu do domu i w domu.
Szpitalny Oddział "Chirurgii Jednego Dnia" spełnia wymagane dla tego typu placówek standardy.
W swej strukturze posiada:
Do pobrania ankieta kwalifikacji anestezjologicznej z która mogą Państwo się zapoznać oraz wypełnić w domu, już przed wizytą u anestezjologa. Zamieszczone poniżej są dwie wersje ankiet; dla dzieci oraz dla dorosłych.