Aktualności - Zabiegi operacyjne zaćmy w Med-Alko - MED-ALKO Sp. Z o.o.
NAVI

Zabiegi operacyjne zaćmy w Med-Alko

Data informacji: 27.06.2017 14:04
 Zakład Opieki Zdrowotnej i Medycyny pracy MED-ALKO Sp. z o.o. w Koninie uprzejmie informuje o możliwości wykonania zabiegów operacyjnych zaćmy.

 

Zabiegi wykonywane są w w Szpitalnym Oddziale Chirurgii Jednego Dnia na ul. Gajowej 7.
  
Oferujemy krótkie terminy oczekiwania na zabieg.

Operacje wykonuje zespół lekarzy okulistów z Poznania:
- lek. spec. Elżbieta  Marciniak
- lek. spec. Piotr Przygoda

 Szczegółowe informacje udzielane są pod nr telefonu 63 2407934 i 632407920 – dni powszednie lub drogą e-mail  med-alko@wp.pl
Co to jest zaćma?

Zaćma (katarakta, łac. cataracta) – wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, prowadząca do zmętnienia soczewki. Jest jedną z przyczyn ślepoty. Polega na powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów na zwykle przezroczystej soczewce oka, co utrudnia promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki, a w konsekwencji prowadzi do upośledzenia ostrości wzroku. Im większe zmętnienia na soczewce oka, tym większe pogorszenie ostrości wzroku następuje u chorego.

Na zaćmę cierpi około 20 mln[1] ludzi w różnym wieku na całym świecie. W Polsce liczbę tę szacuje się na około 800 tys. osób. Stanowi ona najczęstszą przyczynę ślepoty na świecie (ok. 48%). Choroba występuje częściej u kobiet i u osób starszych po 60 roku życia. Prawie każda osoba po 70 roku życia w jakimś stopniu cierpi na zaćmę.