Aktualności - 44 kilometry trasy rowerowej już za nami! - MED-ALKO Sp. Z o.o.
NAVI

44 kilometry trasy rowerowej już za nami!

Data informacji: 15.08.2013 16:25
 Kwadrans przed 16:00 380. uczestników II Rowerowego Rajdu "W eterze i na rowerze"  zawitało do Sławska.

 

To był rekord! 380 cyklistów z Wielkopolski wzięło udział w drugim urodzinowym rajdzie Radia Konin "W eterze i na rowerze".

Razem z med-Alko wystartowaliśmy po 10.00 w asyście policji sprzed siedziby stacji. Rozdaliśmy uczestnikom specjalne rajdowe koszulki i wodę. Pokonaliśmy ponad 40 kilometrów, by dojechać do mety w Sławsku. Po drodze zobaczyliśmy zabytkowe kościoły, m.in. 400-letnią świątynię w Grabienicach i kościół w Sławsku. Rajdem rozpoczęliśmy Dni Gminy Rzgów.

Na trasie rajdu odmeldowały się zorganizowane grupy cyklistów z Wrześni, Kłodawy, Wilczyna, Solca (powiat średzki), Goliny, Rzgowa i - oczywiście Konina. Ponad 200 uczestników rajdu to były osoby, które indywidualnie postanowiły wyruszyć z nami w trasę. Wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. Po drodze byliśmy podjęci przez Koło Gospodyń Wiejskich w Witnicy kawą, wodą z miętą, doskonałym domowym ciastem i świeżym kompotem. Na mecie w Sławsku była grochówka i konkursy z nagrodami. Wśród pytań były takie dotyczące rocznicy radia (dzisiaj mijają 3 lata od uruchomienia rozgłośni!) oraz komandora - Władysława Wojtulewicza z CIKLO Konin.

Życząc sobie szczęśliwej drogi powrotnej, zaprosiliśmy na kolejny rajd za rok. Dokąd pojedziemy? To na razie tajemnica, ale pierwsze propozycje już się pojawiły...

Organizatorzy rajdu: Radio Konin, CIKLO Konin, PTTK Konin, Wójt Gminy Rzgów. Sponsorzy: Med-Alko Konin, AquaKon - producent wody "Licheńska".

Radio Konin - jedyna lokalna rozgłośnia w regionie konińskim. Została uruchomiona 15 sierpnia 2010 roku. Swą nazwą, tradycją nawiązuje do dawnego Radia Konin - pierwszej komercyjnej stacji na ziemi konińskiej.

Źródło informacji: RadioKonin.fm
Relacja z rajdu: Konin24.info